Lekarze z zespołu Kliniki Galena na przełomowym kursie!

Lekarze z zespołu Kliniki Galena na przełomowym kursie!

W dniach 7-8.12.2019 lek. Dominik Wójtowicz uczestniczył w niezwykłym wydarzeniu – kursie „Zaawansowane serce płodu”, gdzie wykłady wzbogacone były o prezentację wad serca na warstwowych modelach wydrukowanych w technologii 3D, a nawet o prezentację trójwymiarowych modeli anatomii serca z wykorzystaniem gogli Virtual Reality (VR).

Te zaawansowane techniki w doniosły sposób poprawiają rozumienie anatomii tak złożonego narządu jakim jest serce płodu. W czasie ok. 20 tyg. ciąży serce malucha ma jedynie ok. 2 cm średnicy! Dodatkowo ultradźwięki mają do pokonania nie tylko tkanki klatki piersiowej płodu, ale także płyn owodniowy, błony płodowe, ścianę macicy, tkankę podskórną i skórę matki. A mimo to, jesteśmy w stanie oceniać anatomię serca płodu w coraz drobniejszych szczegółach i na coraz wcześniejszych etapach rozwoju płodu.

Nawiązaliśmy przy tej okazji współpracę z firmą dostarczającą sprzęt i oprogramowanie VR, by wkrótce także nasze Pacjentki wraz z osobami towarzyszącymi mogły doświadczyć niezwykłych możliwości jakie dają techniki wirtualnej rzeczywistości w Gabinecie Badań Prenatalnych!

Zapraszamy na najwyższej jakości badania prenatalne do Kliniki Galena!

 


Oddzwonimy do 48 godzin